Костянтинівка не в оточенні — ОК «Схід». Чи втримається місто під атаками Росії цього літа
У Костянтинівці немає міських боїв
Командувач ОК “Схід” Віктор Ніколюк заявив, що в Костянтинівці на Донеччині немає повноцінних міських боїв. За його словами, російські військові намагаються діяти малими групами, а Сили оборони знищують усе, що виявляють.
"В Костянтинівці немає таких міських боїв. Є, скажімо так, бої з веденням бойових з мілкими групами противника. Все, що виявляємо, ми знищуємо. Давати оцінку оточена чи не оточена Костянтинівка не буду, але заявляю, що немає ні напівоточення, ні оточення Костянтинівки", — сказав командувач ОК "Схід" Віктор Ніколюк.
Чи зможуть Сили оборони втримати місто
На питання, чи втримається Костянтинівка до кінця літа, Ніколюк відповів, що це залежить від ресурсів. За його словами, зараз забезпечення є, однак для подальшого утримання міста потрібні люди, боєприпаси, безпілотники та інші ресурси.

"При відповідному ресурсному забезпеченні, звичайно, вона втримається. Будь-які населені пункти, будь-які підрозділи, які ведуть оборону, наступальні дії, мають мати певний ресурс. При наявності цього ресурсу можна планувати будь-які дії і чітко стверджувати, що воно так і буде. Зараз ресурс надається".
Як росіяни намагаються проникати в Костянтинівку
За словами командувача, російські військові не заходять у місто великими силами, а намагаються просочуватися малими групами. Вони використовують погоду, наслідки артилерійських ударів і руйнування в місті.
"Є інфільтрація ворога в населений пункт Костянтинівка. Ворог так само використовує і погодні умови, так само використовує результати вогню артилерії, тобто вогневого ураження, яке наносить по нашим підрозділам, практичним знищенням даного населеного пункту. Звичайно, це дає втрати, прогалини, то відповідно туди він намагається просочитися".
Ніколюк також сказав, що в Костянтинівці немає 250 російських військових — їх менше. За його словами, окупанти діють дрібними групами й намагаються використовувати місцевість, щоб наближатися до українських позицій.
"Вони просочуються дрібними групами, десь намагаючись через хащі, через балки, використовуючи складки місцеві і у подальшому наносити ураження по нашим підрозділам".
Що відомо про бої за Костянтинівку
Бої за Костянтинівку активізувалися після того, як російська армія просунулася в районах Часового Яра та Торецька наприкінці літа й восени 2025 року. Тривалий час Силам оборони вдавалося не підпускати російських військових до міста.
У грудні 2025 року окупаційна армія вже намагалася заходити в Костянтинівку невеликими групами. У червні 2026 року командир 19-го армійського корпусу, бригадний генерал Олександр Бакулін повідомляв, що в місто змогли просочитися близько 120 російських солдатів.


