У Маріуполі накопичилося 6 мільйонів тонн відходів після руйнувань. Окупанти самі озвучили цю цифру
Окупаційна влада фактично визнала масштаби руйнувань у Маріуполі. Йдеться про мільйони тонн завалів, які залишилися після російської облоги міста, бойових дій та подальшого знесення пошкоджених будинків.
Для окупантів це проблема утилізації будівельного сміття. Для маріупольців — уламки їхніх домівок, районів і життя, яке Росія зруйнувала навесні 2022 року.
«Лише за три місяці облоги російська армія зруйнувала половину багатоповерхового житлового фонду Маріуполя — майже тисячу будинків. Після окупації знищення міста продовжилося. За наступні роки росіяни знесли ще близько 460 багатоповерхівок, визнавши їх «аварійними»», — йдеться у повідомленні міськради.
Після встановлення окупаційного контролю руйнування не зупинилися. Протягом наступних років російська влада знесла ще близько 460 багатоповерхівок, визнавши їх аварійними.
Мешканці Маріуполя неодноразово заявляли, що завали вивозили поспіхом і без належного обстеження. Під руїнами багатьох будівель могли залишатися тіла загиблих, яких не вдалося ідентифікувати або належно поховати.
Тепер навіть представники окупаційної адміністрації змушені говорити про масштаб катастрофи. Шість мільйонів тонн будівельних відходів стали одним із найочевидніших свідчень того, як сильно Росія зруйнувала Маріуполь.


