Кричала під завалами кілька годин. У Дружківці сусіди врятували 74-річну жінку після обстрілу
Російські війська вдарили по будинку в Дружківці близько четвертої ранку. Усередині була 74-річна Віта. За словами сусідки Галини, жінка ходила на милицях, а після удару опинилася під руїнами. Сусіди почули крики й прийшли на допомогу. Вони самі почали розбирати завали, але підняти поранену жінку не змогли — вона скаржилася на сильний біль.
"До мене прийшов Олексій, мій сусід. Каже: Віта кричить. Ми із чоловіком прийшли. Ще Люда. Ось це ми почали, її відкопали. Ми її відкапували. Повикидали все звідти, цеглу, коробки. А підняти не можемо, бо в неї, вона сказала, кульшова кістка зламана", — розповіла Галина.
Сусіди змогли відкопати жінку
Сама Галина — переселенка з Костянтинівки. Каже, допомагала літній сусідці у побуті: приносила воду, ходила до магазину. За кілька днів до обстрілу жінці вже було зле.
"Воду приносила, до магазину ходила. У неділю та понеділок мене не було. У вівторок прийшла, вона лежить на підлозі. Ми з чоловіком її підняли, поклали на ліжко. Вона ще більш-менш", — каже сусідка.
Після удару сусіди зателефонували волонтерам гуманітарної організації «Аура». Вони приїхали з Краматорська. Віту винесли з розбитого будинку на ношах, поклали до евакуаційної автівки й повезли до лікарні. Документи жінки у зруйнованому будинку знайшла сусідка Галина.
Віту врятували і відвезли до лікарні, у жінки окрім інших травм, ймовірно опіки обличчя
Сама Віта розповіла, що під час удару спала. Після обстрілу вона відчула сильний біль в обличчі, нозі, суглобах і спині.

Дорогою в автівці волонтерів Віта згадувала про свою кішку, яка нещодавно привела кошенят. Тварин забрали сусіди.
"Кішка довго біля мене сиділа. А потім кудись щезла. Але на вигляд була здорова, не закривавлена", — розповіла Віта.
Того дня волонтери «Аури» вивезли з Дружківки сімох людей. Представник організації Максим Дрібноход каже, що евакуації з прифронтових міст тривають постійно, а кількість охочих виїхати змінюється залежно від обстрілів і ситуації в громадах.
"Буває 10, 15 людей. Минулого тижня ми вивезли 25 людей. Але крім цього, ми ще організовували в Білозерському пункт, де є вода і хліб. Доставка води і хліба — це два рази на тиждень", — говорить Максим.
Волонтери працюють у прифронтових містах і селах на броньованих автівках. Одна з машин, яку використовують для евакуацій, уже пошкоджена. За словами Максима Дрібнохода, це сталося два тижні тому на Добропільському напрямку.

"Я думаю, це була магнітна міна десь в траві, вона спрацювала. Але дякуючи тому, що «Аура» для нас придбала такі броньовані машини, тільки вилетіло скло, але ніхто не загинув", — розповідає Максим.
За словами керівника евакуаційних екіпажів поліції Донеччини «Білий янгол» Геннадія Юдіна, у Дружківці досі залишаються 5200 людей.


